2023 02 08
Leidinio „Ribos ir paraštės: socialinė kritika tarpukario Lietuvoje“ pristatymas
18:30  val.

Gausiai iliustruotas tarpdalykinis leidinys siūlo giliau pažvelgti į dar vis nepakankamai tyrinėto socialinės kritikos reiškinio daugialypumą Lietuvos meno, kultūros, socialinės ir politinės istorijos kontekste.


Daugiau informacijos >
2023 02 17
Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje
14:00 - 18:00  val.
NDG Auditorija

Vasario 17-ąją NDG auditorijoje vyks renginys "Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje".


Daugiau informacijos >
2023 02 23
Pokalbių ciklas „Virtuali erdvė“
19:00  val.
NDG Auditorija

Vasario 23-kovo 23 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbių ciklas "Virtuali erdvė".

 


Daugiau informacijos >
2023 03 09
Architektūros pokalbis: empatija ateičiai
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 9 d., 19 val. NDG auditorijoje menininkas Robertas Narkus kalbės apie patirtį dirbant su technologijomis, virtualia bei papildyta tikrove.


Daugiau informacijos >
2023 03 16
Architektūros pokalbis: link kibernetinio peizažo
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 16 d., 19 val. NDG auditorijoje londonietis Willas Jenningsas - rašytojas, pedagogas ir menininkas, kalbės apie kraštovaizdžio paslankumą skaitmeninėse ir realiose tikrovėse.


Daugiau informacijos >
2023 03 23
Dirbtinis intelektas - architekto parankinis ar naujasis kūrėjas?
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 23 d., 19 val. NDG auditorijoje "Virtuali erdvė" ciklo kuratorius Justinas Dūdėnas kalbins menotyrininkę Skaidrą Trilupaitytę ir DI kūrėją Joną Kubilių, į pokalbį gyvai įtraukiant ir DI robotą Chat GPT.


Daugiau informacijos >
2023 04 27
Vieša diskusija „Naujas etapas: meno kritika Baltijos ir Šiaurės šalyse“
18:30  val.
NDG Auditorija

Balandžio 27 d., 18.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks vieša diskusija tarp Baltijos ir Šiaurės šalių regiono vizualiųjų menų ir kultūros žurnalų redaktorių.


Daugiau informacijos >
2023 05 05
Pokalbis „Užkariautojų Wilna: šimto šventovių ir viešnamių miestas“
17:30  val.
NDG Auditorija

Gegužės 5 d., penktadienį, 17.30 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks menotyrininkės Laimos Laučkaitės ir kultūros geografo Laimono Briedžio pokalbis "Užkariautojų Wilna: šimto šventovių ir viešnamių miestas" - apie  ryšius tarp meno ir karo 1915 m. vokiečių okupuotame Vilniuje. Pokalbį moderuos NDG kuratorius Ernestas Parulskis.


Daugiau informacijos >
2023 11 13
Einant ilgesniu keliu II. Kuratorės kalbasi apie tarptautinę muziejinę praktiką
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausias susitikimas 2023 m. lapkričio 13 d., pirmadienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 10 25
Kuratorių diskusijų serija „Einant ilgesniu keliu“
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje prasideda nauja kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu". Pirmasis renginys skirtas atminties ir sudėtingų praeičių temai.


Daugiau informacijos >
2023 12 07
Trumpametražio filmo "Vilniuje lyja" pristatymas
17:00  val.
NDG Auditorija

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje veikiančioje parodoje "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas mietas - daug pasakojimų" rodomas filmas "Vilniuje lyja" (Piove a Wilno) rež. Giorgio Ruggeri ir Ignė Narbutaitė, 2023. Kviečiame į diskusiją ir filmo pristatymą, kuris vyks š.m. gruodžio 7 d. 17 val. NDG auditorijoje.


Daugiau informacijos >
2023 12 06
Einant ilgesniu keliu III. Kuratoriai kalbasi apie kuratorinį posūkį
  val.

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausias susitikimas 2023 m. gruodžio 6 d., trečiadienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 12 12
Einant ilgesniu keliu IV. Kuratoriai kalbasi apie ateitis
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Ketvirtas susitikimas 2023 m. gruodžio 12 d., antradienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 12 18
Einant ilgesniu keliu V. Kuratoriai kalbasi apie queer istorijas
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausios diskusijos dalyviai: Augustas Čičelis, Suza Husse, Laima Kreivytė, moderatorė - Agnė Bagdžiūnaitė.


Daugiau informacijos >

Einant ilgesniu keliu III

Pastaraisiais metais vizualaus ir šiuolaikinio meno kuratorystė patiria reikšmingų pokyčių, kurie susiję su išsiplėtusiais pačių kuratorių vaidmenimis ir ypatingu dėmesiu įtraukčiai, įvairovei, tarpdisciplininiam požiūriui, dalyvavimo patirčiai ir kt. Kuratoriai nebeapsiriboja tradiciniu parodų rengimu, o aktyviai prisideda prie platesnių socialinių, politinių, kultūrinių diskusijų inicijavimo. Tačiau ar tai tik sveikintina iniciatyva, ar būtina jų darbo dalis?

Atsispiriant nuo fundamentalios istorinę kuratorystės raidą apibendrinančios Paul O'Neill knygos "The Culture of Curating and the Curating of Culture(s)", pokalbyje bus plėtojamos dabartinės parodų kūrimo praktikų (exhibition making) suvokimo ir vertinimo perspektyvos tarptautiniame ir Lietuvos kontekste. Kokią įtaką meno istorijos raidai turi kuratorystės praktikos? Kas reikšmingo nutiko parodų kūrimo lauke pastaraisiais dešimtmečiais? Ar turime kokių nors naujų parodų kūrimo įrankių, kurie padeda veikti šiandienos globalizuotame postdiscipliniame meno kontekste?

Milda Ivanauskienė pagal išsilavinimą yra teisininkė. 2012 m., būdama motinystės atostogose, pradėjo savanoriauti MO muziejuje (tuometiniame Modernaus meno centre), o 2015 m. gruodžio mėn. Tapo organizacijos vadove. Iki atidarymo vykdė organizacijos strateginį planavimą, prekės ženklo kūrimą, dalyvavo statybų procese, būrė komandą. 2018 m. buvo atidarytas MO muziejus, sulaukęs dėmesio Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. 2020 m. muziejus pelnė prestižinį Svetingiausio muziejaus Europoje apdovanojimą. 2021 m. kartu su penkiais kitų kultūros organizacijų vadovais ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto buvo pakviesta mokytis aukščiausio lygio vadovams skirtoje Vadovų MBA magistrantūros studijų programoje, kur įgijo magistro laipsnį.

Prof. dr. Lolita Jablonskienė - dailės istorikė ir parodų kuratorė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narė. Nuo 1993 m dėsto Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2004 m. užima docentės pareigas Dailės istorijos ir teorijos katedroje, skaito paskaitas studentams, veda seminarus doktorantams. Publikuoja tekstus šalies bei užsienio spaudoje, kuruoja meno parodas Lietuvoje ir užsienyje (yra viena iš atnaujintos XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijos NDG kuratorių). 1999 ir 2005 m. Jablonskienė buvo Lietuvos paviljonų Venecijos bienalėje komisarė. Dalyvavo Lietuvos kultūros ir meno tarybos, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komiteto, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos, Valstybės apdovanojimų tarybos darbe.

Dr. Paul O'Neill yra airių kuratorius, menininkas, rašytojas ir edukatorius. Nuo 2017 m. rugsėjo jis dirba kuratorinės agentūros PUBLICS meno vadovu. 2013-2017 m. O'Neill buvo Bardo koledžo (Niujorkas) Kuratorystės studijų centro (CCS) absolventų programos direktoriumi. Jis yra kritikų pripažintos ir į daugelį kalbų išverstos knygos "The Culture of Curating and the Curating of Culture(s)" (Cambridge, MASS., The MIT Press, 2012) autorius, daugiau nei 70 parodų bendrakuratorius, kuratorinių antologijų autorius ir redaktorius.

O'Neill vertinamas kaip vienas žymiausių į tyrimus orientuotų kuratorių, kuratorinės praktikos, viešojo meno ir parodų istorijos tyrinėtojų. Pastaraisiais metais kaip autorius ar redaktorius prisidėjo prie trijų menininkų knygų išleidimo: "Maryam Jafri: Independence Days" (2022), "Kathrin Bohm: Art on the Scale of Life" (2023) ir "Dave McKenzie Banners and Letters" (2023). Šiuo metu jis rengia du naujus savo kuratorinių tekstų leidinius CURIOUS ir CURED, kurių pasirodymas numatomas dar šiemet.

Dr. Julija Fomina - meno kritikė ir parodų kuratorė. 2004-2023 m. dirbo kuratore Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Nuo 2023 m. rudens vadovauja menotyros krypties doktorantūrai Vilniaus dailės akademijoje. 2015 m. Lietuvos kultūros tyrimų institute apsigynė daktaro disertaciją "Meno parodų kuratorystė Lietuvoje: sampratos ir raida". Dėsto šiuolaikinio meno ir kuratorystės kursus Vilniaus dailės akademijoje ir Vytauto Didžiojo universitete. Mokslinių interesų sritys - parodų ir kuratorystės istorija, meno konceptualizavimo parodose metodai, parodų poveikis meno raidai ir jo suvokimui.

Renginys vyks anglų kalba.

Dalyvavimas nemokamas.

Nacionalinėje dailės galerijoje vykstanti kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu" (2023) skirta Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantiems vizualaus meno parodų kuratoriams ir kuratorėms susitikti pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą.

Projektą organizuoja VšĮ "Kultfliuksas" ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija

Kuratorė Goda Aksamitauskaitė

Dizainerė Ineta Armanavičiūtė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba