2024 02 02
Vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"
17:30  val.
NDG auditorija

Kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"  - parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" uždarymo renginių programoje.


Daugiau informacijos >
2024 07 20
Didžiosios NDG parodos atidarymo renginiai: dr. Arūno Gelūno ir dr. Raphael Koenig paskaitos
14:00  val.
NDG auditorija

Naujos didžiosios Nacionalinės dailės galerijos parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į šios parodos kuratoriaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno ir psichinės sveikatos ir meninės kūrybos sąsajų tyrinėtojo dr. Raphael Koenig paskaitas.



Daugiau informacijos >
2024 07 20
Filmo „Astro vaikis: drąsuolis kosmose“ (1964) peržiūra
17:00  val.
NDG auditorija

Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.


Daugiau informacijos >
2024 07 16
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita „Edo idėja šiuolaikiniame japonų mene ir vizualiojoje kultūroje“
18.00  val.

Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita  

2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.  

Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku


Daugiau informacijos >
2024 08 08
Nuotolinė Olhos Novikovos paskaita „Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje“
19:00  val.
NDG Auditorija

2024 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienį, 19.00 vyks Olhos Novikovos paskaita "Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje". Dėmesio - paskaitos pradžia pavėlinta 30 min.


Daugiau informacijos >
2024 09 06
Išjudinti vaizdai
17:00  val.
NDG Auditorija

2024 m. rugsėjo 6-20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros organizuojamas projektas "Išjudinti vaizdai" - šešių renginių ciklas ir 1996-2023 metus apimanti judančio vaizdo rinktinių retrospektyva.

 


Daugiau informacijos >
2024 09 05
Tetsuya Ozaki paskaita „Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas“
18:00  val.
NDG Auditorija

Prof. Tetsuya Ozaki  vyriausiojo parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" (kuratorius dr. Arūnas Gelūnas) konsultanto vieša paskaita " "Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas" rugsėjo 5 d. 18 val. NDG auditorijoje.


Daugiau informacijos >
2024 09 11
Ekranai ekrane: medijų meno kūrinių videodokumentacija
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 11 d. 18 val. NDG auditorijoje Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, klausytojams ir žiūrovams pasiūlys peržiūrėti ekrano plokštumos ribas peržengiančių meno kūrinių videodokumentaciją.


Daugiau informacijos >
2024 09 12
Toli nuo Niujorko: eksperimentinis kinas Lietuvoje
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 12 d. 18 val. NDG auditorijoje VDA doktorantas Miklós (Miki) Ambrózy svarstys, kaip galėtų atrodyti įsivaizduojamas ir realus Lietuvos eksperimentinio kino archyvas.


Daugiau informacijos >
2024 09 18
Paskaita „Samurajai, gražuolės ir žiurkės“
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 18 d.18 val. NDG auditorijoje Dalia Švambarytė skaitys paskaitą "Samurajai, gražuolės ir žiurkės, arba vienos Kabuki dramos istorija".


Daugiau informacijos >
2024 09 25
Paskaita apie Krokuvos muziejaus „Manggha“ kolekciją
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 25 d. 18 val. NDG auditorijoje menotyrininkė Katarzyna Nowak skaitys paskaitą "Manga, ukiyo-e ir hikifuda. Apie Japonijos meno ir technologijų muziejaus "Manggha" kolekciją".


Daugiau informacijos >
2024 10 02
Jurgitos Ignotienės paskaita „Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje“
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 2 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks Jurgitos Ignotienės paskaita "Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje".


Daugiau informacijos >

Ekranai ekrane: medijų meno kūrinių videodokumentacija

 

Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, klausytojams ir žiūrovams pasiūlys peržiūrėti ekrano plokštumos ribas peržengiančių meno kūrinių videodokumentaciją.

Tai leis bent iš dalies įsijausti į vienkartinių ar sunkiai atkuriamų naujomis technologijomis grįsto meno patyrimo situacijų atmosferą. Šie įrašai veikia kaip laiko kapsulė ir medijų meno studijų rezultatų kaitos metraštis, o ekranai juose dauginasi ir tampa svarbiais veikėjais, atspindėdami savo laikmečio vizualumo klausimus.

Jurijus Dobriakovas - šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, Vilniaus dailės akademijos Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros dėstytojas. VDA apgynė menotyros daktaro disertaciją apie Lietuvos naujųjų medijų meno diskurso kaitą (2022), kuravo įvairias grupines parodas, tarp jų - Lietuvos medijų meno retrospektyvą "Laikmenos" Nacionalinėje dailės galerijoje (2021).

Iliustracijoje panaudotas kadras iš Julijaus Balčikonio baigiamojo bakalauro projekto "Kapsulė" (2004). Dizainas Dovydo Černiausko.

Renginys yra Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros projekto "Išjudinti vaizdai", vyksiančio rugsėjo 6-20 d. NDG erdvėse, dalis. Renginių ciklo programa yra čia. Projekto metu NDG hole instaliuotų kompiuterių ekranuose bus galima peržiūrėti 1996-2023 metų judančio vaizdo rinktinių retrospektyvą, jos programa - čia. Išsamiau apie projektą skaitykite čia. Projektas Facebooke - čia.