NDG auditorija
Kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai" - parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" uždarymo renginių programoje.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Naujos didžiosios Nacionalinės dailės galerijos parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į šios parodos kuratoriaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno ir psichinės sveikatos ir meninės kūrybos sąsajų tyrinėtojo dr. Raphael Koenig paskaitas.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.
Daugiau informacijos >
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita
2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.
Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.
Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
2024 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienį, 19.00 vyks Olhos Novikovos paskaita "Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje". Dėmesio - paskaitos pradžia pavėlinta 30 min.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
2024 m. rugsėjo 6-20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros organizuojamas projektas "Išjudinti vaizdai" - šešių renginių ciklas ir 1996-2023 metus apimanti judančio vaizdo rinktinių retrospektyva.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Prof. Tetsuya Ozaki vyriausiojo parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" (kuratorius dr. Arūnas Gelūnas) konsultanto vieša paskaita " "Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas" rugsėjo 5 d. 18 val. NDG auditorijoje.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 11 d. 18 val. NDG auditorijoje Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, klausytojams ir žiūrovams pasiūlys peržiūrėti ekrano plokštumos ribas peržengiančių meno kūrinių videodokumentaciją.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 12 d. 18 val. NDG auditorijoje VDA doktorantas Miklós (Miki) Ambrózy svarstys, kaip galėtų atrodyti įsivaizduojamas ir realus Lietuvos eksperimentinio kino archyvas.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 18 d.18 val. NDG auditorijoje Dalia Švambarytė skaitys paskaitą "Samurajai, gražuolės ir žiurkės, arba vienos Kabuki dramos istorija".
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 25 d. 18 val. NDG auditorijoje menotyrininkė Katarzyna Nowak skaitys paskaitą "Manga, ukiyo-e ir hikifuda. Apie Japonijos meno ir technologijų muziejaus "Manggha" kolekciją".
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Spalio 2 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks Jurgitos Ignotienės paskaita "Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje".
Daugiau informacijos >
Tolimais šiuolaikinės mangos protėviais galima laikyti XII-XIII a. pasirodžiusias chōjū-jinbutsu-giga (gyvūnų-žmonių karikatūras) ir 1814 m. išleistą pirmąjį Hokusai manga tomą. Vis dėlto sparčiausiai šiuolaikinė manga išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo kartu su Japonijos ekonomikos atsigavimu. Šiandien beveik nėra japono, kuris būtų užaugęs neskaitęs mangos, o šiuolaikiniai menininkai nėra išimtis.
Hokusai manga - tai eskizų sąsiuviniai, kuriuose vaizduojama
flora, fauna, papročiai, profesijos, garsios vietos, istoriniai
pasakojimai ir net vaiduokliai bei pamėklės (yokai, antgamtinės
būtybės). Tačiau kodėl japonai taip mėgsta yokai? Prof. Tetsuya
Ozaki mano, kad tai lemia trys priežastys.
Paskaita vyks japonų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių
kalbą.
Dalyvavimas nemokamas įsigijus galerijos lankytojo(s)
bilietą.
Reikalinga išankstinė registracija:
https://forms.office.com/e/CgpZEDMjRF
Tetsuya Ozaki yra vyriausiasis parodos "Gražuolės, pamėklės ir
samurajai" (kuratorius dr. Arūnas Gelūnas) konsultantas,
redaktorius, leidėjas, kuratorius, meno kritikas, vizituojantis
tyrėjas Kioto menų universiteto Akademinių tyrimų centre. Nuo 2000
m. iki 2016 m. jis buvo internetinio žurnalo "Realtokyo" leidėjas
ir vyriausiasis redaktorius. 2002 m. parengė fotografijų rinkinį
"Šimtas metų idiotizmo", kuriame surinko XX a. žmonijos kvailybes
dešimčia įvairių temų, tokių kaip aplinkosauga, technologijos,
karas ir kt. 2003 m. jis pradėjo leisti japonų-anglų šiuolaikinio
meno žurnalą "ART iT", taip pat rengė interviu su tokiomis
menininkėmis ir menininkais kaip Laurie Anderson, William Forsythe,
Ingo Gunther, Jeffery Shaw, James Turrell, Rafael Lozano-Hemmer,
Ryuichi Sakamoto ir kt.
Paskaita lydi parodą "Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto", kuri Nacionalinėje dailės galerijoje veikia iki spalio 13 d.
Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.