NDG auditorija
Kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai" - parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" uždarymo renginių programoje.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Naujos didžiosios Nacionalinės dailės galerijos parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į šios parodos kuratoriaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno ir psichinės sveikatos ir meninės kūrybos sąsajų tyrinėtojo dr. Raphael Koenig paskaitas.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.
Daugiau informacijos >
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita
2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.
Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.
Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
2024 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienį, 19.00 vyks Olhos Novikovos paskaita "Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje". Dėmesio - paskaitos pradžia pavėlinta 30 min.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
2024 m. rugsėjo 6-20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros organizuojamas projektas "Išjudinti vaizdai" - šešių renginių ciklas ir 1996-2023 metus apimanti judančio vaizdo rinktinių retrospektyva.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Prof. Tetsuya Ozaki vyriausiojo parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" (kuratorius dr. Arūnas Gelūnas) konsultanto vieša paskaita " "Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas" rugsėjo 5 d. 18 val. NDG auditorijoje.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 11 d. 18 val. NDG auditorijoje Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, klausytojams ir žiūrovams pasiūlys peržiūrėti ekrano plokštumos ribas peržengiančių meno kūrinių videodokumentaciją.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 12 d. 18 val. NDG auditorijoje VDA doktorantas Miklós (Miki) Ambrózy svarstys, kaip galėtų atrodyti įsivaizduojamas ir realus Lietuvos eksperimentinio kino archyvas.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 18 d.18 val. NDG auditorijoje Dalia Švambarytė skaitys paskaitą "Samurajai, gražuolės ir žiurkės, arba vienos Kabuki dramos istorija".
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 25 d. 18 val. NDG auditorijoje menotyrininkė Katarzyna Nowak skaitys paskaitą "Manga, ukiyo-e ir hikifuda. Apie Japonijos meno ir technologijų muziejaus "Manggha" kolekciją".
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Spalio 2 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks Jurgitos Ignotienės paskaita "Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje".
Daugiau informacijos >
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita
2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.
Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.
Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku. Weisenfield daugiausia dėmesio skirs strateginiam japonų menininkų, reklamos kūrėjų, kuratorių ir meno kritikų Edo laikotarpio naudojimui šiuolaikiniame mene ir vizualiojoje kultūroje, kuriuo jie siekė išvystyti vaizdinę "japoniškumo" kalbą. Šis regimasis, atpažįstamas japoniškumas ženklino istorinius laikotarpius peržengiančią amatininkystės kokybę, puoselėjo erotiką ir antgamtiškumą, apeliavo į mielumo estetiką ir galiausiai tapo postmodernia vakarietiškos modernybės kritika. Siekiant atskleisti išliekamą "Edo" galią šiuolaikinėje japonų vaizduotėje, bus aptariami įvairūs kūriniai nuo XX a. pradžios reklamos dizaino iki pokario japonų fotografijos ir neopop meno.
Gennifer Weisenfield yra Duke universiteto (Šiaurės Karolina, JAV) Meno, meno istorijos ir vizualinių studijų katedros profesorė. Jos tyrimų sritis - modernioji ir šiuolaikinė Japonijos meno istorija, dizainas ir vizualioji kultūra. Pirmoji tyrėjos knyga "Mavo: Japanese Artists and the Avant-Garde, 1905-1931" (University of California Press, 2002) skirta aukštojo meno ir masinės kultūros santykiui XX a. 3 deš. Japonijos avangardo estetinėje politikoje. Antroji knyga "Imaging Disaster: Tokyo and the Visual Culture of Japan's Great Earthquake of 1923" (University of California Press, 2012, japoniškas leidimas Seidosha, 2014) nagrinėja, kaip vizualioji kultūra prisidėjo formuojant istorinį didžiausios XX a. Japonijos nacionalinės katastrofos supratimą. Trečioji knyga "Gas Mask Nation: Visualizing Civil Air Defense in Wartime Japan" (University of Chicago Press, 2023), 2024 m. pelniusi Išskirtinės knygos apdovanojimą Azijos studijų asociacijos Pietryčių konferencijoje, nagrinėja nerimastingus Japonijos vizualinės kultūros malonumus Antrojo pasaulinio karo metais.
Weisenfield gausiai rašo apie Japonijos dizaino istoriją, įskaitant pagrindinį esė apdovanojimą pelniusioje MIT interneto svetainėje "Visualizing Cultures" apie Shiseido kosmetikos kompanijos reklamas ir knygą "The Complete Commercial Artist" (The Letterform Archive, 2024). Šiuo metu tyrėja rengia knygą apie Japonijos komercinio meno ir dizaino istoriją "The Fine Art of Persuasion: Corporate Advertising Design, Nation, and Empire in Modern Japan" (Duke University Press, 2025).
Paskaita vyks anglų kalba.
Renginį moderuos dr. Arūnas Gelūnas.
Dalyvavimas nemokamas įsigijus galerijos bilietą. Be registracijos.
Paskaita lydi parodą "Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto", kuri Nacionalinėje dailės galerijoje veikia iki spalio 13 d.
Daugiau informacijos apie parodą
Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.