2024 02 02
Vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"
17:30  val.
NDG auditorija

Kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"  - parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" uždarymo renginių programoje.


Daugiau informacijos >
2024 07 20
Didžiosios NDG parodos atidarymo renginiai: dr. Arūno Gelūno ir dr. Raphael Koenig paskaitos
14:00  val.
NDG auditorija

Naujos didžiosios Nacionalinės dailės galerijos parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į šios parodos kuratoriaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno ir psichinės sveikatos ir meninės kūrybos sąsajų tyrinėtojo dr. Raphael Koenig paskaitas.



Daugiau informacijos >
2024 07 20
Filmo „Astro vaikis: drąsuolis kosmose“ (1964) peržiūra
17:00  val.
NDG auditorija

Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.


Daugiau informacijos >
2024 07 16
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita „Edo idėja šiuolaikiniame japonų mene ir vizualiojoje kultūroje“
18.00  val.

Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita  

2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.  

Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku


Daugiau informacijos >
2024 08 08
Nuotolinė Olhos Novikovos paskaita „Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje“
19:00  val.
NDG Auditorija

2024 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienį, 19.00 vyks Olhos Novikovos paskaita "Japonijos populiariosios kultūros recepcija Ukrainos visuomenėje". Dėmesio - paskaitos pradžia pavėlinta 30 min.


Daugiau informacijos >
2024 09 06
Išjudinti vaizdai
17:00  val.
NDG Auditorija

2024 m. rugsėjo 6-20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros organizuojamas projektas "Išjudinti vaizdai" - šešių renginių ciklas ir 1996-2023 metus apimanti judančio vaizdo rinktinių retrospektyva.

 


Daugiau informacijos >
2024 09 05
Tetsuya Ozaki paskaita „Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas“
18:00  val.
NDG Auditorija

Prof. Tetsuya Ozaki  vyriausiojo parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" (kuratorius dr. Arūnas Gelūnas) konsultanto vieša paskaita " "Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas" rugsėjo 5 d. 18 val. NDG auditorijoje.


Daugiau informacijos >
2024 09 11
Ekranai ekrane: medijų meno kūrinių videodokumentacija
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 11 d. 18 val. NDG auditorijoje Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrėjas, kuratorius ir rašytojas, klausytojams ir žiūrovams pasiūlys peržiūrėti ekrano plokštumos ribas peržengiančių meno kūrinių videodokumentaciją.


Daugiau informacijos >
2024 09 12
Toli nuo Niujorko: eksperimentinis kinas Lietuvoje
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 12 d. 18 val. NDG auditorijoje VDA doktorantas Miklós (Miki) Ambrózy svarstys, kaip galėtų atrodyti įsivaizduojamas ir realus Lietuvos eksperimentinio kino archyvas.


Daugiau informacijos >
2024 09 18
Paskaita „Samurajai, gražuolės ir žiurkės“
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 18 d.18 val. NDG auditorijoje Dalia Švambarytė skaitys paskaitą "Samurajai, gražuolės ir žiurkės, arba vienos Kabuki dramos istorija".


Daugiau informacijos >
2024 09 25
Paskaita apie Krokuvos muziejaus „Manggha“ kolekciją
18:00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 25 d. 18 val. NDG auditorijoje menotyrininkė Katarzyna Nowak skaitys paskaitą "Manga, ukiyo-e ir hikifuda. Apie Japonijos meno ir technologijų muziejaus "Manggha" kolekciją".


Daugiau informacijos >
2024 10 02
Jurgitos Ignotienės paskaita „Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje“
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 2 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks Jurgitos Ignotienės paskaita "Gražūs, narsios ir visi šiurpoki: apie japonų literatūrą Lietuvoje".


Daugiau informacijos >

Vaikis

Filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose" (1964) peržiūra

2024 m. liepos 20 d., šeštadienį, 17:00
Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje

Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.

Pirmąją 1963-iųjų metų dieną japonų televizijos ekranuose pasirodęs animacinis serialas "Astro Boy" laikomas vienu svarbiausių Osamu Tezukos darbų, pakeitusių japonų animacijos istoriją. Kartu tai yra pirmasis japoniškas 30 min. trukmės animacinis serialas, kuris padėjo pagrindus šiandieniniam japonų anime klestėjimui. "Astro Boy" truko 4 sezonus (iš viso 193 serijos) ir didžiausio populiarumo metu jį žiūrėjo 40 % televizorius turinčių Japonijos gyventojų.

1964 m. pasirodė pilno metro filmas "Astro vaikis: drąsuolis kosmose" (鉄腕アトム 宇宙の勇者, Tetsuwan Atomu: Uchū no yūsha). Kino teatrų ekranizacijai buvo atrinktos trys serialo serijos: "Robotas Raketa" (46 s.), "Žemės gynybos pajėgos" (56 s.) ir "Paskutinė Žemės diena" (71 s.). Šiam filmui visa "Žemės gynybos pajėgų" veiksmo scena ir dalis "Paskutinės Žemės dienos" buvo atkurta spalvotai.

Apie "Astro vaikį":

2003 m. balandžio 7 d. daktaras Tenma, Mokslo ministerijos direktorius, panaudodamas visas ministerijos žinias ir galią, sukuria robotą, kuris atrodo lygiai taip pat kaip Tobio - eismo įvykyje miręs jo sūnus. Tenma myli robotą kaip savo tikrąjį sūnų, tačiau pamažu ima erzintis, nes jis neauga taip, kaip augtų žmogus. Galiausiai daktaras parduoda savo kūrinį cirkui. Cirke robotas, naujai pavadintas Astro vaikiu, priverstas dirbti. Vis dėlto netrukus naujojo Mokslo ministerijos direktoriaus pastangomis patvirtinama "robotų teisė", suteikusi laisvę ir Astro vaikiui. Astro vaikis -100 000 arklio galių robotas superherojus, drąsiai stojantis į kovą su blogiu, kai tik jo prireikia.

Filmo trukmė - 87 min.
Filmas originalo (japonų) kalba su angliškais titrais.

Originalios mangos ir serialo autorius: Tezuka Osamu
Scenacijaus autoriai: Yamamoto Eichi, Hayashi Shigeyuki, Suzuki Yoshitake
Prodiuseris: Tezuka Productions Co. / Mushi Production  
Koprodiuseris: Bessho Koji (Fuji Television Network Corp.)
Muzika: Takai Tatsuo
Garsas: Ono Matsuo
Platintojas: Tezuka Productions Co.
Daugiau informacijos: https://tezukaosamu.net/en/anime/5.html  
 
Tą pačią dieną 14:00 Nacionalinėje dailės galerijoje vyks dvi paskaitos:  

Dr. Arūnas Gelūnas, "Manga per amžius. Japonijos popkultūros genezė ir šiuolaikinė sklaida: nuo ukijo-e iki Miyazakio ir Murakamio" (lietuvių k.)

Rr. Raphael Koenig, "Gausybės labirintai: navigavimas Yuichiro Ukai paveiksluose" (anglų k.)

Filmo peržiūra ir paskaitos lydi parodą "Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto", kuri Nacionalinėje dailės galerijoje veikia iki spalio 13 d.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

 
Dalyvavimas nemokamas įsigijus galerijos bilietą.