NDG Auditorija
Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kasmet žiūrovams pristato beveik dešimtį tarptautinės ir nacionalinės konkursinės programos seansų, kuriuose rodoma iki 50 stipriausių per paskutinius dvejus metus sukurtų darbų. Šiemet dalis festivalio renginių - specialios filmų programos ir industrijos diena - vyks Nacionalinėje dailės galerijoje.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Vasario 18 d., 15val., Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks Aistės S. Gram vaidybinio trumpametražio filmo "Mažoji" nacionalinė premjera bei diskusija apie šizofreniją šeimos kontekste.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Judantys gamtovaizdžių paveikslai. Lietuvoje pristatomas Švedų kūrėjo projektas "Litium"
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 2 d. aikštėje greta NDG vyks Senjorų šventė. Jos programoje 16 val. NDG auditorijoje vyks specialiai senjorams skirta nemokama filmo "Paskutinis šokis" peržiūra.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Spalio 14 d., šeštadienį, 16.00 val. NDG auditorijoje vyks Izraelio ir Italijos dramos "Štai ir mes"(rež. Nir Bergman, 2020 m.) peržiūra ir diskusija.
Daugiau informacijos >
Vienintelį kartą Lietuvoje Švedijos kinematografininkas Peter Östlund pristatys videokūrinį "Litium" (liet. "Litiumas"). Ukrainai dedikuotas projektas, lydimas gyvos muzikos, vyks birželio 29 d., ketvirtadienį, 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje.
Kas atsitinka, kai tai, ką matome, vyksta lėtai ir ne taip dramatiškai, kaip esame įpratę? Kai kurie nuobodžiauja. Jei vidinis tempas yra didelis, sunku prisitaikyti, tačiau po kurio laiko žmogus pristabdo tą tempą, nuotaika ir laiko tekmė pakinta. Meditatyvus kūrinys "Litium" meta iššūkį garso ir vaizdo produkcijos tiekėjams, kurie tarsi bando "primaitinti" žiūrovą vaizdais. Daugumoje filmo epizodų kamera juda nepertraukiamai lėtai - patirtis gali būti panaši į sėdėjimą ant kranto stebint bangas. Švelnus gamtovaizdžių judėjimas slopina triukšmą, nerimą, pečiai atsipalaiduoja, o protas užleidžia vietą estetinei patirčiai.
Šis projektas yra dedikuotas Ukrainai, kurios žmonės ir gamta ypač kenčia šiomis dienomis. Menas šiuo atveju - vienas iš refleksijos būdų, nes karas nubloškia žmogų atgal, ir tenka nuo pa matų atstatinėti ne tik namus, bet ir trapius ekologiškus santykius tarp žmonių, tarp žmogaus ir gamtos.
Pats autorius, paklaustas apie savo kūrinį, pasakoja, kad litis jam kelia dvigubas asociacijas: "tai ateities metalas, galintis sulėtinti klimato kaitos katastrofą.Tai taip pat medicininis vaistas, naudojamas gydant žmones, sergančius sunkia depresijos forma. Filmu siekiama žiūrovams suteikti meditacijos akimirką - tai vizualinė kelionė iš tamsos į viltį."
Peter Östlund jau kelis dešimtmečius dirba videomeno lauke, per šį laiką yra bendradarbiavęs su "Netflix" ir HBO, taip pat kūręs videomeną muziejams ir galerijoms. Jis gyvena Švedijos kaime savo paties pastatytame name, tad savo vizualinėje kalboje naudoja ir kuria vaizdinius iš gamtos.
Lėtų, dronu filmuotų "Litium" vaizdų sekai gyvai akompanuos specialiai šiam renginiui į Lietuvą atvykęs Peter Frykholm (viola da gamba).
Daugiau informacijos apie menininką: https://www.peterostlund.com/
"Lithium" treileris: https://vimeo.com/733213247
Kūrinio trukmė 30 min.
Dalyvavimas atviras ir nemokamas.